Kvalitetsorganisation

Kvalitetschefer inom AcadeMedia

Har du frågor som rör koncernens övergripande kvalitetsarbete är du välkommen att kontakta någon av oss som jobbar med detta.

Koncern

Ingela Gullberg
kvalitetschef koncern, ingela.gullberg@academedia.se

För- och grundskola

Sara Lindberg
bitr kvalitetschef förskola, sara.lindberg@pysslingen.se
Daniel Eskilson
bitr kvalitetschef grundskola, delad tjänst daniel.eskilson@vittra.se

Pia Paulsrud
kvalitetschef Espira, Norge, pia.paulsrud@espira.no

Gymnasieskola

Anna Andersson
kvalitetschef AcadeMedias Fria Grundskolor, anna.andersson@academedia.se
(LBS Kreativa Gymnasiet, IT-Gymnasiet, IT-Gymnasiet, Plusgymnasiet, Drottning Blankas Gymnasieskola, Framtidsgymnasiet, Didaktus och Designgymnasiet)

Carina Hall
kvalitetschef AcadeMedias Teoretiska Gymnasieskolor, carina.hall@academedia.se
(Rytmus, Sjölins, Mikael Elias, Klara Gymnasium, Stockholms Internationella Restaurangskola, Design & Construction College (DCC) Hermods, ProCivitas)

Vuxenutbildning

Patrik Nystedt
kvalitetschef AcadeMedia vuxenutbildning, patrik.nystedt@academedia.se

Innehållsansvarig

Uppdaterad